У центральній частині Львова заборонили утеплювати фасади будинків

Йдеться про пам’ятки архітектури та споруди, яким понад 90 років. А це – понад третину міста.

Так, радянська 5-поверхівка теж виявилася пам’ятником архітектури. І якби не шматок пінопласту, яким нещодавно утеплили фасад квартири мешканці третього поверху, то вони б не знали, що живуть в “пам’ятці”.

Інший будинок мешканці зашили пінопластом під час ремонту фасаду. Насамперед скинулися на це грошима, коли створили ОСББ. Вони переконані, що будівлю не зіпсували, тому що утеплили повністю.

А у Львівській міськраді вважають – самовільне утеплення може зіпсувати історичну спадщину міста. Тому заборонили обшивати пінопластом не тільки пам’ятки архітектури, але і будинки, яким більше 90 років. З останніми, щоправда, можливі винятки.

Треба в межах історичного ареалу звернутися в управління охорони історичного середовища і запитати: чи можемо ми утеплити? Правильно утеплювати весь будинок, комплексно, і пізніше зробити фарбування“, – каже Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичних пам’яток Львівської міської ради.

Знімати клаптикове утеплення з визначних пам’яток порушники повинні за свій рахунок – добровільно або через суд. Демонтаж разом з реставрацією клаптиків стіни обійдеться в кругленьку суму. Від 1,5 тис. гривень за квадратний метр. І це якщо немає декоративного оздоблення. Інакше ціна може підскочити і вдесятеро. І на реставрацію фасаду мешканці можуть просити допомогу з міського бюджету.

Якщо будинок в поганому стані, створюйте ОСББ, тоді місто готове давати кошти на його реставрацію. Зрозуміло, що це коштує досить дорого“, – пояснив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова.

За самовільне утеплення або ремонт фасаду історичної будівлі жителів штрафуватимуть в розмірі від 1,7 тис. гривень, а юридичних осіб – до 170 тисяч. Сплата штрафу не звільняє від обов’язку відновити фасад, чого мерія домагатиметься знову ж через суд. А тим, хто планує утеплити будинок, пропонують робити це зсередини, тобто – в стінах власної квартири.

Матеріал з сайту Сегодня https://ukr.segodnya.ua/regions/lvov/vo-lvove-zapretili-uteplyat-fasady-domov-1216418.html

Широкий асортимент продукції у м. Львів можна замовити в інтернет-магазині Будівельні матеріали “Ожина”

No Comments

Post a Comment