ДСТУ «Плити пінополістирольні. Технічні умови» відновлений до кінця року.

ДСТУ «Плити пінополістирольні. Технічні умови» відновлений до кінця року.

Дія національного стандарту ДСТУ Б.В.2.7-8-94 «Плити пінополістирольні. Технічні умови» відновлена на період з 01.02.2019р. по 01.01.2020р.

Одночасно Національний орган стандартизації (НОС) наполегливо рекомендує всім зацікавленим сторонам, які в своїй роботі використовують ГОСТ, знайти альтернативу використанню стандартів Радянського Союзу, які фактично є регуляторними актами вже неіснуючої держави і суперечать нововведенням, запровадженим у сфері технічного регулювання України.

Коротка довідка. Відповідно до статті 56 Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншого боку, Україна поступово впроваджує звід Європейських стандартів (EN) як національні стандарти. Одночасно з таким впровадженням Україна скасовує конфліктні національні стандарти, зокрема міждержавні стандарти (ГОСТ), розроблені до 1992 року.

З метою зниження ризиків для суб’єктів господарювання Мінекономрозвитку завчасно було запропоновано зацікавленим сторонам опрацювати питання щодо:

 • скасування ГОСТ, які втратили актуальність;
 • розроблення національних нормативних документів (стандартів, кодексів усталеної практики) на заміну відповідних ГОСТ;
 • розроблення стандартів, кодексів усталеної практики, технічних умов підприємств, установ, організацій, що здійснюють стандартизацію, якщо підприємства застосовують положення цих ГОСТ.

За останні роки реформа у сфері технічного регулювання, частиною якої є система національної стандартизації,  досягла значних результатів:

 • були затверджені базові Закони («Про стандартизацію», «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», «Про метрологію та метрологічну діяльність», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»);
 • набула чинності низка технічних регламентів та інших нормативно-правових актів, які встановлюють обов’язкові вимоги до певних видів продукції;
 • був здійснений перехід від обов’язкової сертифікації пострадянського зразка до європейської системи оцінки відповідності продукції вимогам технічних регламентів. Обов’язкова сертифікація відмінена, застосовується виключно добровільна.

Зацікавлені сторони мали також можливість надати пропозиції щодо остаточного терміну скасування ГОСТ або перенесення терміну їх скасування. У підсумку НОС прийнято низку наказів, якими з 01.01.2019 року відновлено чинність ГОСТ, розроблених до 1992 року, терміном до 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022. Зокрема це стандарти:

 • на заміну яких проводиться або передбачається розроблення проектів національних стандартів;
 • посилання на які є в нормативно-правових актах;
 • які застосовуються в різних сферах діяльності;
 • стосовно Єдиної системи конструкторської документації;
 • розроблені на основі міжнародних стандартів, версії яких є актуальними, та які відповідно до пункту 2 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону застосовуються як національні стандарти.

Докладніше читайте на офіційному сайті ДП «УкрНДНЦ» (Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості»).
http://uas.org.ua/ua/category/news/page/111/

No Comments

Post a Comment