Гроші на “теплі кредити” вичерпані

У серпні банки припинили видавати “теплі кредити” для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а кредитування приватних домоволодінь закінчилося ще раніше.

Видача “теплих кредитів” припинена у зв’язку з вичерпанням коштів, передбачених цією державною програмою на 2018 рік. Про це повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) Сергій Савчук.

“На цей рік уряд затвердив 195 млн. грн. співфінансування (за теплими кредитами для ОСББ; загальне фінансування “теплих кредитів” у 2018 році становить 400 млн. грн.). За півроку ми ці кошти вичерпали, і фактично зараз банки не кредитують цього напрямку. Але я впевнений, що на наступний рік будуть закладені кошти. Ліміти по приватних домоволодіннях були вичерпані ще раніше, ніж по ОСББ”, – заявив Савчук.

З початку 2018 року за програмою “теплі кредити” відшкодовано 270 млн. грн. А з початку дії програми її учасники одержали з держбюджету 2,3 млрд. грн. компенсацій.

Голова Держенергоефективності вважає, що державна програма дала поштовх для появи аналогічних програм від приватних банків, наприклад, програми IQEnergy за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Нагадаємо, що продукція ТМ СТОЛІТ відповідає усім вимогам як держпрограми «теплих кредитів», так і програми IQEnergy, та користується попитом серед учасників обох програм.

No Comments

Post a Comment