Українцям розповіли, як не переплачувати за комунальні послуги

З 1 листопада піднялися ціни на газ. Тепер за кубометр газу заплатимо 8,55 грн, що у півтори рази більше, ніж було раніше. Багато хто задумується про економію та шукає способи, як зберегти копійку з сімейного бюджету. Спеціалісти дали кілька порад, які допоможуть це зробити.

Економимо електрику

Найпростіше восени або взимку економити електроенергію. У холодний сезон споживання електрики у населення зростає приблизно на 20-30%. Якщо грамотно підійти до питання енергоефективності, кожна родина з легкістю може заощадити до 50% на електриці.

В першу чергу необхідно встановити двозонний лічильник електроенергії. Він дозволяє платити за електрику у нічний час доби вдвічі менше. Близько 30% електроенергії люди і так споживають вночі. Наприклад, холодильник включений в енергомережу постійно. Частину своїх електропобутових справ можна перенести на вечірній/ранковий режим, наприклад, прання, посудомийку, підлоги з електропідігрівом, зарядку техніки.

А ввечері експерт радить вмикати енергозберігаючі лампи. Вони хоч і дорожчі за лампи розжарювання, але довше прослужать та збережуть електрику.

Також можна скористатися “розумними” розетками з таймером.

Економимо на опаленні

При правильному підході до цього питання можна в будинках радянської забудови заощадити до 40-50% тепла, в деяких випадках навіть до 70% тепла.

В першу чергу необхідно об’єднатися з сусідами і звернутися до енергоаудитора. Це фахівець, який проведе комплексне енергетичне обстеження будівель і визначить:

Скільки будівля може заощадити енергії?
Де відбувається втрата тепла?
Як ці втрати усунути?
Які енергоефективні заходи і заходи щодо енергозбереження необхідно виконати, щоб отримати максимальну вигоду?
Скільки це буде коштувати?
Коли вони окупляться?
Буває так, що деякі заходи можуть окупитися за рік, а деякі і за 15 років не дати очікуваного результату. Відповідно, сенсу в таких заходах менше або вони будуть менш пріоритетними.

 

Економія за рахунок утеплення

Українцям радять утеплити житло. Для цього передбачені спеціальні державні програми, які компенсують частину витрат на матеріали або твердопаливні котли.

Крім утеплення фасадів, також потрібно не забути утеплити горище та встановити сучасні вікна.

Всі матеріали, необхідні для утеплення вашої оселі, можна знайти в наших представництвах ТМ СТОЛІТ, де кваліфіковані працівники допоможуть вибрати правильні матеріали та дати поради щодо їх правильного та ефективного використання.

No Comments

Post a Comment