НА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ ПРОЕКТИ УКРАЇНСЬКІ ВИШІ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ 79 МЛН. ЄВРО

Міністерство освіти та науки починає другий етап конкурсу, в якому виші можуть отримати кошти на покращення енергоефективності будівель. Загальна сума проекту складає 79 млн. євро. Про це повідомляє сайт МОН.

Для участі у відборі потрібно до 15 квітня 2018 року надіслати анкету до МОН. Загальна вартість інвестиційних витрат за проектом, який пропонує університет, має бути не менш як 5 млн. євро. Як виняток, можуть бути розглянуті проекти меншої вартості, але не менш ніж 3 млн. євро. Заходи для реалізації проекту мають бути технічно та економічно виправданими.

Цей проект МОН реалізує разом з Європейським інвестиційним банком та Північною екологічною фінансовою корпорацією. Загальна вартість проекту «Вища освіта України» становить 160 млн євро.

Детальна інформація щодо умов конкурсу розміщена на сайті Міністерства освіти та науки.

Важливість залучення українських ВИШів до програм енергоефективності прокоментував провідний спеціаліст «СТОЛІТ» Сергій Шпак:

«Інвестування коштів в програми енергоефективності українських вищих навчальних закладів це дуже прагматичний крок, що може дати синергетичний ефект, оскільки інвестиції йдуть не лише у теплі стіни, а й у свідомість сьогоднішніх студентів. Вже через декілька років вони прийдуть на підприємства, установи, школи і на прикладі своїх університетів будуть там впроваджувати технології енергоефективності або вчити цьому своїх учнів».

Він також зазначив, що інвестиції в енергоефективність ВИШів сприятимуть вихованню нового покоління українців, яке на практиці буде боротися за енергетичну незалежність України.

No Comments

Post a Comment